Troy
 
Cacharel

Her şey 1958 yılında, Jean Bousquet Nimes’te doğduğunda başladı ve terzi olarak yetişerek Paris’e geldi ve kadın pantolonu yapan küçük bir işletme kurdu. Mart 1962’de, şirketine Camargue’li bir kuşun adını verdi: Jean Cacharel ve bundan bir sene sonra, fotoğrafçı Peter Knapp’in şimdi efsane olan krep pembesi gömleğin resmini çekip, Elle dergisinin kapağına koymasıyla, ilk büyük başarısını elde etti. Gömlek sonradan Le Cacharel olarak adlandırıldı.

 
 

Emmanuelle Khan ve Corinne Sarrut hızla koleksiyonlar tasarlaması için anlaştı. 1968 yılında, Sarah Moon, genç tanınmamış bir fotoğrafçı, Jean Bousquet ile tanıştı. Bu, yayıncı Robert Delpire’nin katılımıyla güçlenen mutlu bir işbirliğinin başlangıcıydı. Dördü, Cacharel evrenini dünyaya getirdiler: romantik, unutulmaz oluşuyla ölümsüz, şiirsel resimler.

60’ların sonunda, Liberty bluzlar ilk olarak ortaya çıktı ve Liberty elbiselerin 70’lerin jenerasyonu arasında popüler olmasıyla, Cacharel bundan sonra parıldayan bir marka ve modanın referans noktası haline geldi.


İlk erkek giyim, kadın giyim ve çocuk giyim koleksiyonlarını çıkarıp, 1969 yılında ihracat için Oscar ödülü alan, Jean Bousquet faaliyetlerini parfümeriye girerek çeşitlendirdi: Anaïs Anaïs, ilk parfümü halen dünyanın en çok satan kokularından birisidir; Loulou, Noa, Amor Amor ve Scarlett bunu izleyecektir. Bu sene çıkan en sonuncusu ise: Amor Amor Forbidden Kiss.

 

Cacharel Türkiye kurumsal hediyeler Distribütörü Troy Tanıtım ve Pazarlama A.Ş