Troy
 
Christian Lacroix

1987 yılında LVMH tarafından moda evinin yaratılmasından beri, sonrasında Sanatsal Direktörü olan, Christian Lacroix, temellerini, kökleri doğduğu şehir olan Arles’e uzanan, renkli ve canlı barok tarz üzerine atmıştır. İspanyol ilhamları, renkleri, tiyatrodan gelen yaratıcı formları merak uyandırmakta ve moda çemberleri içindeki taze bir nefestir. Hızla, etek “kanıtı” gibi kreasyonları Madonna, Juilanne Moor veya Uma Thurman gibi en büyük uluslararası yıldızlar tarafından taşınmıştır. Koleksiyonlar dünya çapında sunulmaktadır ve modanın en etkileyici yazarları bunları desteklemektedir.

 
 

Modaevi, Haute Couture’ün kodlarını ve esinlerini içeren, ilk hazır giyim koleksiyonlarını 1988 yılında, parfüm ve aksesuarlarla birlikte oluşturmuştur. Mağaza açılışları takip etmiş ve markanın gelişimine ve uluslararası etkisine destek vermiştir. Takip eden daha çağdaş hazır giyim serileri, Bazar ve Christina Lacroix Jeans, bu koleksiyonlarla uyum içindeki parfümlerin çıkarılması ile birlikte daha günlük koleksiyonlar yaklaşımı ile oluşturulmuştur.

Bugün, 2010 yılından beri yeni bir sanatsal yönetim altında, Christina Lacroix markası, başarı ve çok güçlü bir kimlik ile beraber gelişen erkek hazır giyimi gibi ürünler koleksiyonları ve deri ürünler, saatler, mücevherler, güneş gözlükleri, fularlar, kravatlar ve kokular gibi çeşitlendirilmiş koleksiyonlar ile birlikte, döşemelik kumaş, duvar kağıdı, yastıklar, halılar, porselen ürünler, defterler ve kokulu mumlardan oluşan ev dekor ürünleri, dünya çapında 5500’den fazla seçkin mağazada satılmaktadır.

 

Christian Lacroix markası zamansız değerler ile yaşamaktadır. Sonuç, sürekli olarak yeniden yorumlanabilen, tekrar miks edilebilen ve aydınlatılabilen, muhteşem zengin bir evrendir. Christian Lacroix markası temel olarak çağdaş ve dinamiktir. Christian Lacroix markası ürünlerinin tüm evreninin tam bir sunumu, Paris’teki “mix and match” Place Saint Sulpice mağazasında görülebilir.

Christian Lacroix Türkiye kurumsal hediyeler Distribütörü Troy Tanıtım ve Pazarlama A.Ş